Štampa

Na terenima Parka sportova u subotu i nedelju održan je 3. Međunarodni turnir za veterane u hokeju na travi. Ove godine na turniru pored organizatora HK Old Boys učestvovale su i dve ekipe iz Slovenije Triglav i Lipovci, Jedinstvo iz Zagreba i ekipa PATS iz Trsta. U utakmici za treće mesto, slovenačka ekipa Lipovci slavila je rezultatom 3:2 protiv italijanskog PATSA, iako su hokejaši iz Trsta na poluvremenu imali dva gola prednosti. U finalu sastale su se iste ekipe kao i prethodne godine Old Boys i Jedinstvo iz Zagreba. Zagrepčani su se na najbolji način osvetili domaćinima za poraz od 8:5 u prethodnom finalu i ove godine poneli trofej najbolje ekipe pobedivši sa 9:6 boljom igrom u poslednjih 10 minuta utakmice. Na kraju turnira organizatori dodelili su pehare najboljim ekipama i poželeli da se na istom mestu okupe i naredne godine i u još većem broju.

Uprkos lošoj infrastrukturi, hokej na travi u Subotici opstaje zahvaljujući entuzijazmu i dobrim odnosima subotičkih klubova Spartak EV i Old Boys sa savezima i klubovima iz regiona, pa je organizacija ovakvog turnira od velikog značaja za hokej na severu Bačke.